Táto internetová stránka používa súbory cookie. Viac informácií
Zaujímavé články/Ako správne vybrať zametací stroj
Ako správne vybrať zametací stroj

Aký zametací stroj potrebujem

Dátum pridania: 01.10.2015

Označenie Zametacie stroje si mnohí môžu spojiť najčastejšie len s odstránením väčších častíc suchých nečistôt. Profesionálne zametacie stroje Lavor Pro ale majú oveľa širšie využitie a bez problému odstránia aj vlhké prilňavé nečistoty, ako napríklad lístie a spoľahlivo pozametajú aj ten najjemnejší prach. Aby ste však docielili čo najvyššiu efektívnosť zametacieho stroja, je potrebné pri výbere prihliadať na niekoľko základných parametrov, ktoré si bližšie špecifikujeme v tomto článku.

Zametacie stroje

Voľba správneho typu kefy:
Na výber máte dva základné druhy kief, ktorých výber priamo súvisí s typom povrchu a nečistôt ktoré plánujete upratovať. Kefu s jemnejšími mäkkými štetinami využijete najmä pre upratovanie drobných nečistôt a prachu. Tvrdšie štetiny sú naopak vhodné na zametanie odolných, vlhkých a hrubých nečistôt predovšetkým vo vonkajších priestoroch.

Pohon benzínový alebo batériový
Ďalším veľmi dôležitým parametrom je pohon, pričom na výber máte buď benzínový, alebo batériový. Dôležité je spomenúť, že výkon zametacieho stroja nie je závislý od typu pohonu, batériový aj benzínový sú z hľadiska výkonu takmer porovnateľné. Hlavný rozdiel tkvie vo sfére použitie. Benzínový pohon je možné používať len v exteriéri, predovšetkým z dôvodu produkcie výfukových plynov. Oproti tomu batériovo poháňané zametacie stroje môžete bez problému využívať aj v interiéri, avšak je samozrejme nutné myslieť na ich pravidelné dobíjanie.

Chodiaca alebo sediaca obsluha
Či si vyberiete zametací stroj s chodiacou, alebo sedacou obsluhou, primárne závisí na frekventovanosti používania vášho nového stroja. Pre profesionálne a veľmi časté upratovanie veľkých plôch odporúčame zvoliť zametacie stroje so sedacou obsluhou, ktoré zvládnu za jednu hodinu upratať plochu o výmere približne 8 280 m2. Na upratovanie menších a menej znečistených plôch si vystačíte s praktickým zametacím strojom s chodiacou obsluhou, ktorý za jednu hodinu zvládne zamiesť cca 2 620 m2.

Komentáre